Velká změna na obzoru!

autor: | Dub 25, 2024 | Blog | 0 komentářů

Vážení zákazníci, přátelé,

jsou to právě tři roky, kdy jsme společně odstartovali na našem trhu řešení, které jak jsme pevně přesvědčeni, jednoho dne zcela ovládne svět plateb nejen v kamenných prodejnách – aplikaci GP tom. Není to jen terminál v mobilu – když jsme řešení vymýšleli nikdy jsme neplánovali, že skončíme jen u plateb. Cílem je pro vás, podnikatele udělat z aplikace vašeho pomocníka, asistenta a také někdy rutinéra, který vás odstíní od neefektivní práce a udělá ji za vás. Vedle své rutinní práce jako jsou platby hotovostí, kartami nebo kryptoměnami se vám stará o účtenky a jejich skladování, umí pro vás uchovat všechny provedené platby, nově také umí spravovat položky, které prodávate a objednávky vašich zákazníků v nástavbě Plus, kterou si můžete ve svém účtu okamžitě aktivovat. Také vás nenutí volat si o změnu hlavičky účtenky, nenutí vás psát emaily o aktivaci nových služeb – vše máte na jedno tapnutí dostupné přímo v aplikaci.

Když jsme řešení navrhovali, dívali jsme se na to, co i nám vadí u jiných produktů v případě, že potřebujeme pomoc. Nikoho z nás nebaví čekat na zákaznické lince a poslouchat hlas automatu, že jsme 12 v pořadí. Proto i celou podporu pro vás jsme navrhli tak, aby byla dostupná přímo v aplikaci a ušetřila vám čas a starosti. Aplikace samotná také umí sama říct naší podpoře, pokud je něco špatně a tak jsme schopni řešit vše ještě než jakékoliv potíže zaregistrujete. 

Našim cílem je pomoci vám, začínajícím obchodníkům ale i nadnárodním korporacím, aby pro vás zpracování plateb bylo součástí vašich vizí a snů, jak byste zákazníka rádi obsloužili – tady se odlišujeme od starších řešení, kde jste byli nuceni se přizpůsobit vy. U vás, kteří například celou firmu provozujete sami a jste majiteli, prodejci, asistentkami a účetními, se snažíme vám přinášet služby, které si dříve mohli dovolit jen velcí hráči na trhu. Pro velké obchodníky pak neustále rozšiřujeme a zlepšujeme API rozhraní, abyste mohli hladce naše služby a funkce zapojit do vašich procesů. Po třech letech jsme došli do stavu, kdy je potřeba udělat další velký krok kupředu. 

 

Velká změna

Aplikace roste každým dnem, každý měsíc přivítáme více než tisíc nových uživatelů a to tempo roste. Nově GP tom můžete využívat v Německu, v Polsku, v Maďarsku, na Maltě a letošní seznam zemí nekončí – brzy spustíme řešení v Anglii a Irsku, do konce roku bychom pak rádi přidali ještě dvě země. 

Je to velká změna a my nechceme slevovat z našich nároků na spolehlivost a kvalitu služeb. Chceme mít jistotu, že vám budeme schopni přinášet nové funkce stejně rychle jako na začátku. Nechceme dopustit, že jednoho dne nám řekne aplikace dost, víc už nezvládnu. Proto jsme v polovině loňského roku začali pracovat na obrovské změně na pozadí aplikace – zcela novém uspořádání systémů, které nám pomohou vše zvládnout. Bohužel uplynulé Vánoce nás jen utvrdily v tom, že to je nezbytné. Ačkoliv jsme se na nápor připravili, nevyhnuli jsme se výpadkům – je to selhání, které nás velmi trápilo, protože jsme opravdu dělali maximum. Ačkoliv problémy nebyly přímo u nás, vy jste naši zákazníci a my se vám zodpovídáme. Omlouváme se. 

Nové prostředí vyžaduje, abychom na začátku května jeden večer (který vám upřesníme) udělali velký třesk a přešli na nové systémy. Je to náročný úkol a my považujeme za nutné vám to říci. Věříme, že nás během tohoto přechodu podpoříte a já vám mohu slíbit, že vám vaši důvěru budeme nadále splácet. Pevně věřím, že tým, který pro vás aplikaci a celé prostředí denně spravuje, rozvíjí a byl vlastně u jejího zrodu na zelené louce, tuto výzvu zvládne. Dobrý tým je vždy základem dobrého produktu. 

 

Na co se můžete těšit

Ačkoliv pracujeme na velkých výzvách a expanzi, je pro nás povinností vám přinášet nové služby a funkce v aplikaci. V nové verzi vás zbavujeme nutnosti druhé PIN aplikace – postačí vám už jen jedna aplikace a máte vše v jednom. Někdy je 1 víc než 2. Také jsme vám přidali statistiky objednávek a nákupů vašich zákazníků, přidali jsme možnost odeslat si nebo vytisknout uzávěrku. Pro podnikání, kde chcete některé funkce ošetřit pinem vedoucích směny nebo vlastníků máte k dispozici novou službu ochrany funkcí pinem. Brzy vám umožníme vložit si své logo do aplikace, bude možné skrze API ovládat více služeb a funkcí v aplikaci včetně správy uživatelů. 

Samostatnou kapitolou pak bude věrnostní řešení, které jednou provždy odsune plastové věrnostní karty do propadliště dějin. Jak je u Global Payments a GP tom obvyklé – bude to průlomové řešení. Věrnostní program si tak budou moci dovolit i malí obchodníci a to bez složité obsluhy – to dosud nikdy nebylo možné.

Pracujeme také na nových platebních metodách. Přidáme podporu více měn, nové druhy transakcí – je toho mnoho a my na sebe nepřestáváme být nároční. 

Snad vás tyto novinky potěšily. Chtěl bych vám moc poděkovat za podporu, bez vás by tato práce neměla smysl.

Budu rád za zpětnou vazbu.

Mějte se fajn!

Radovan & tým GP tom