Jak Vám můžeme pomoci?

Nejčastější dotazy

Obecné dotazy

Je zabezpečení dostatečné?

Společně s kartovými asociacemi jsme vyvinuli to nejzabezpečenější prostředí pro platbu karet. Díky proměnlivé PIN klávesnici, která mění pozici čísel, je PIN zadávánopokaždé jinak a není tak možné jej zpětně zneužít.

Pro koho je aplikace vhodná?

Neexistuje obor, kde by nebylo možné GP tom používat. Vždyť aktuálně ho používá přes 200 různých profesí a oborů. Aplikaci ocení například živnostníci nebo malí podnikatelé s menším objemem transakcí, kteří potřebují občas přijímat platební karty nebo jsou často na cestách (např. na festivalech nebo trzích).

V čem se řešení liší od SumUp?

Konkurenční řešení SumUp vyžaduje další zařízení, které musíte spárovat s mobilním zařízením. Musíte ho nabíjet, zapínat a tak platba trvá nekonečně dlouho. S námi si stáhnete aplikaci a máte platby ihned k dispozici v jednom zařízení!

Je nějak omezena maximální výše transakce?
Není, v případě potřeby váš zákazník zadá pin kód přímo na displej vašeho telefonu. Nebojte se, nikdo ale nemůže pin kód získat, o to jsme se postarali.

Technické dotazy

Telefon mi nenačítá kartu

Ve většině případů je způsobeno přikládáním karty na nesprávné místo vašeho telefonu. Telefony mají NFC čip obvykle na zadní straně telefonu – zkuste tedy iniciovat platbu a poté pomalu posouvejte kartou po zadní straně telefonu. Na obrazovce platby se indikuje načítání karty tak, že v případě přiložení na správné místo se rozsvítí všechny čtyři ikony zeleně. Také se podívejte na náš přehled nejvíce používaných telefonů a umístění NFC čipu pro čtení karty.

Kde získám aplikaci?

Aplikaci bude možné nainstalovat z Google Play Store. Potřebujete dvě aplikace – aplikaci GP tom, kterou budete používat (ke stažení zde) a aplikaci GP tom PIN app, která se vyvolá pouze v případě nutnosti zadávat PIN ke kartě zákazníka (ke stažení zde). Obě aplikace je nutné mít nainstalované!

Kdy budeme podporovat další karetní produkty - AMEX, JCB, Diners, UnionPay?

Další typy karet budeme postupně přidávat v roce 2024.

Podporuje řešení stravenkové karty?

Podporujeme všechny stravenkové karty, které jsou vydány v rámci schémat Visa a Mastercard. Jsou to: Edenred, Up, Naše stravenka.

Na jakých zařízeních je možné řešení provozovat?

Každé zařízení Android 8.x a vyšší, které má v sobě NFC čip. Aplikace nefunguje na zařízení Apple.

Podporuje aplikace i iPhony a iOS?
Bohužel, momentálně Apple nenabízí možnost takovou aplikaci na iOS nabídnout – neumožňuje pro finanční platby přístup k NFC. Jsou tu jisté náznaky, že koncem roku 2022 by se to mohlo změnit, ale to je zatím jen naše tajné přání. 🙂

Podívejte se do příručky

V příručce najdete přehledné návody, jak aplikací získat, nainstalovat, nebo obsluhovat. Řídíme se mottem “lépe více obrázků (a videí) a méně textu”, tak se nemusíte bát dlouhého studování.

Založte požadavek

Nenašli jste odpověď v nejčastějších dotazech ani v příručce? Potom neváhejte založit požadavek a my se vám co nejdříve ozveme. Stejně tak pokud jste zaznamenali jakékoliv obtíže s fungováním aplikace, oceníme, pokud nám o tom dáte vědět.

Podpora přímo v aplikaci

Víte, že nemusíte pouštět počítač nebo prohlížeč, abyste si prošli online příručku, nebo nás kontaktovali? Vše najdete přímo v aplikaci GP tom.