Váš prodej
zrychlíme

V dnešní době je nezbytné být efektivní. Při doručování to platí dvojnásob. Nulová chybovost a rychlost – to je to co je nezbytné. Díky GP tom můžete pomocí QR kódů dosáhnout tohoto cíle jednoduše a rychle. 

Jak to funguje?

Vytvořte a umístěte QR kód

Na zásilku či doklad doplňte QR kód s detailem platby. GP tom umí přečíst několik druhů QR kódů a jsme schopni podporované standardy přidávat dle potřeby. 

Při doručení načtěte QR kód

Stačí v aplikaci GP tom tapnout na QR scanner a načíst QR kód vašim mobilním zařízením. Aplikace přečte údaje z kódu a předvyplní platební údaje. Vy je jen zkontrolujete a spustíte platbu.

A je to!

Zákazník přiloží kartu, telefon, či jiné zařízení a zaplatí vaši objednávku. Rychle, bez chyb a pohodlně. Účtenku předáte zákazníkovi digitálně skrze smsku, email nebo QR kód.

Jaké jsou benefity pro vás a vaše klienty?

  • rychlé a bezchybné odbavení
  • nepotřebujete další aplikaci v telefonu
  • podporujeme nejrozšířenější standardy QR kódů
  • vše vyplníme včetně e-mailu klienta pro účtenku
  • QR kód si můžete vytvořit sami

Jaké standardy podporujeme

GP tom QR kód standard

Nejjednodušší možný standard pro použití, zdarma k dispozici. Stačí částku, měnu a referenční číslo oddělit čárkou a vložit do QR kódu. Níže najdete postup vytvoření vlastního kódu a příklady.

QR Faktura a QR Platba

Český standard určený a používaný především pro bankovní převody díky GP tom přichází do světa plateb kartou. Aplikace umí tento kód přečíst a získat z něj všechny potřebné platební údaje.

PAY/INVOICE by square

Chcete používat QR kódy dle slovenského standardu “bysquare”? S námi můžete a peníze dostanete na váš účet do druhého dne. Stačí si do něj schovat potřebné údaje a informace pro platbu.

Jak vygenerovat GP tom QR kód

Připravte si data

Pro sestavení QR kódu budete potřebovat jen částku a měnu (dle ISO). Volitelně můžete do QR kódu vložit i referenční číslo –  to může být číslo objednávky, faktury, dodávky atd. až do 20 znaků.

Sestavte data

Data seřaďte do datové věty za sebe a oddělte je čárkou, v pořadí částka (včetně dvou desetinných míst), měna a referenční číslo (volitelně). Například pro částku  1500 Kč a ref.číslo F136483723 budou data vypadat následovně: 150000,203,F136483723.

Vygenerujte QR kód

Pro vygenerování samotného QR kódu můžete využít volně dostupné knihovny nebo volně dostupné webové nástroje pro jeho vygenerování.